Мабуть, кожен з нас знає, як саме негативні думки можуть стати на заваді якогось класного проекту. Страхи, побоювання та яскраві образи того, як саме не вийде часто не дають певним моментам шансу відбутися.
Як боротися з негативними думками? Даю вам кілька простих технік, які ви можете використовувати одразу.
- Займіть себе чимось. Адже якщо ви сидітимете без діла і роздумувати над чимось, негативні думки можуть проникати ще глибше. Прибирання вдома, наприклад, це чудова корисна та активна дія, яка заспокоює і дає почуття контролю.
- Фізичні вправи розвантажують мозок. Коли ви займаєтесь спортом, ваш мозок зосереджений на виконанні вправи. Тож на негативні думки ресурсу не залишається. Ну а бадьорість і гарне самопочуття отримаєте як бонус.
- Трансформуйте негативні думки. Спочатку на нейтральні, а потім – на позитивні. Наприклад, замість “знову у мене нічого не вийшло” варто подумати “добре, наступного разу зроблю інакше”.
- Тілесні практики та медитації. Не варто лякатись, що спочатку зосередитись може не вийти, а в голові літатиме рій думок. Постарайтесь не пускати їх до себе, зосереджуйтесь на диханні, щоб чути лише вдих та видих.
- Щоденно фіксуйте позитивні моменти у щоденнику. Ця техніка дуже ефективна, оскільки погані думки проникають лише тоді, коли наш фільтр, що полягає у виборчому абстрагуванні, не налаштований.
- І пам’ятайте, що ніхто не застрахований від негативних думок. Втім, не варто давати їм взяти верх над вами та вплинути на реалізацію ваших планів.
П.С. В цій публікації розповіла про техніку “Позитивний автобус”, яка допомагає боротись із негативними думками. А якщо ви хотіли б попрацювати з ними у форматі коучингу, щиро запрошую на сесію!