1. ВСТУПНА ЧАСТИНА
Етичний кодекс ICF описує ключові цінності Міжнародної федерації коучінга (Ключові цінності ICF), етичні принципи та стандарти поведінки, яким дотримуються всі Професіонали ICF (див. визначення).
Необхідність дотримання цих етичних стандартів ICF закріплена в першій із Ключових компетенцій ICF (Ключові компетенції ICF, п.1), і звучить наступним чином: [коуч] «спирається в роботі на етику: розуміє та регулярно застосовує етичні норми і дотримується стандартів коучингу».
Етичний кодекс ICF підтримує репутацію ICF та чистоту професії коуча по всьому світу:
- Встановлює стандарти діяльності відповідно до ключових цінностей та етичних принципів ICF.
- Дає етичні орієнтири для рефлексивної практики, навчання та прийняття рішень;
- Розбирає суперечки та зберігає стандарти коучингу ICF за допомогою процесу розгляду скарг на неетичну поведінку (Ethical Conduct Review (ECR) process);
- Забезпечує базу для навчання етичним нормам ICF на акредитованих програмах ICF. Етичний кодекс ICF застосовується в будь-якій взаємодії, що має відношення до коучингу, коли Професіонали ICF уявляють себе такими. Кодекс діє незалежно від того, чи були встановлені коучингові взаємини (див. визначення).
Кодекс описує етичну відповідальність професіоналів ICF, які виступають у різних ролях: коуча, коучингового супервізора, ментора-коуча, тренера або учасника програми підготовки коучої, лідера-волонтера ICF, так само як і персоналу, що підтримує (див. визначення).
Хоча процес розгляду скарг на неетичну поведінку (ECR) і Клятва ставляться лише до професіоналів ICF, співробітники ICF також зобов’язуються у своїх діях дотримуватися принципів етики та ключових цінностей, що лежать в основі Етичного кодексу ICF.
Складність роботи в рамках етики означає, що члени ICF неминуче зіштовхнуться з ситуаціями, які потребують відповіді на несподівані питання, вирішення проблем та вирішення проблем. Завдання цього Етичного кодексу – допомогти особам, до яких цей кодекс застосовний, звертаючи їхню увагу на безліч аспектів етики, які слід враховувати, та визначаючи альтернативні погляди на етичну поведінку. Професіонали ICF, які наслідують Етичний кодекс, дотримуються етики, навіть якщо це передбачає прийняття складних рішень або прояв сміливості.
2. ОСНОВНІ ВИЗНАЧЕННЯ
“Клієнт” – людина або команда/група, з якими проводиться коучинг, або коуч, що проходить менторинг або супервізію, або будь-які учасники програм підготовки коучої.
«Коучинг» – партнерство з Клієнтами, що стимулює розумові та творчі процеси, що надихають клієнтів на максимальне розкриття особистого та професійного потенціалу.
“Коучингові відносини” – відносини, встановлені між Професіоналом ICF і Клієнтом (Клієнтами) / Спонсором (Спонсорами) в рамках угоди або контракту, що визначає відповідальність та очікування кожної із сторін.
Кодекс – Етичний кодекс ICF
“Конфіденційність” – захист інформації, отриманої в рамках коучингової взаємодії, за винятком випадків згоди на розкриття інформації. “Конфлікт інтересів” – ситуація, в якій Професіонал ICF залучений в інтереси різних сторін, де дотримання інтересів однієї зі сторін може суперечити інтересам іншої або перебувати у конфлікті з нею. Це можуть бути фінансові, правові, особисті та інші питання.
«Рівність» — ситуація, в якій всі люди відчувають включеність, доступ до ресурсів та можливостей, незалежно від раси, етносу, національного походження, кольору, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, віку, релігії, міграційного статусу, ментальних чи фізичних обмежень та інших аспектів персональних відмінностей.
«Професіонал ICF» — людина, яка представляє себе як член ICF або сертифікований коуч ICF у ролі коуча, коучингового супервізора, ментора-коуча, коуча-тренера, учасника програми підготовки коучої та інших.
«Співробітник ICF» – людина, яка працює для ICF у рамках контракту, укладеного з керуючою компанією, яка надає послуги професійного управління та адміністративної підтримки від імені ICF.
“Внутрішній коуч” – співробітник організації, який проводить коучингові сесії з співробітниками цієї організації частину робочого часу або весь робочий час.
«Спонсор» — організація (включаючи її представників), яка оплачує та/або організує або визначає послуги коучингу.
“Підтримуючий персонал” – співробітники, які працюють у Професіонала ICF і підтримують його Клієнтів.
«Системна рівність» – гендерна, расова та інші форми рівності, регламентовані нормами етики, ключовими цінностями, політиками, структурою та культурою спільнот, організацій, націй та суспільства.
Розділ ІІІ – Відповідальність перед професією
Як Професіонал ICF я:
20. Точно визначаю мою коучингову кваліфікацію, мій рівень компетентності в коучінгу, рівень експертизи, досвіду, навчання та сертифікації загалом, у тому числі рівень сертифікації ICF.
21. В усній та письмовій комунікації чесно і точно висловлююся про те, що я пропоную, як Професіонал ICF, що пропонує ICF, коучинг як професія і в чому полягає потенційна цінність коучингу.
22. Розповідаю про етичну відповідальність, встановлену цим Кодексом і підвищую усвідомленість серед тих, хто має бути поінформований про це.
23. Беру на себе відповідальність за розуміння та встановлення ясних, доречних та враховують культурні особливості кордонів, що регулюють фізичну та будь-яку іншу взаємодію.
24. Не вступаю в жодні сексуальні чи романтичні стосунки з Клієнтом (клієнтами) чи Спонсором (спонсорами). Я завжди звертатиму увагу на доречний у даних відносинах рівень близькості і вживу відповідних дій, щоб вирішити ситуацію, що виникла, або припинити відносини.
Розділ IV – Відповідальність перед суспільством
Як Професіонал ICF я:
25. Уникаю дискримінації, дотримуючись принципів справедливості та рівності у всіх своїх діях, зберігаючи повагу до правил і культурних особливостей. Це включає відсутність дискримінації за віком, расою, ґендерним самовираженням, етнічним походженням, сексуальною орієнтацією, релігією, національним походженням, інвалідністю або військовим статусом, але не обмежується цим.
26. Визнаю та ціную внесок та інтелектуальну власність інших людей, заявляючи права власності лише на свої особисті матеріали. Я розумію, що порушення цього стандарту може призвести до юридичних наслідків третіх сторін.
27. При проведенні своїх досліджень та публікації результатів дотримуюся визнаних наукових стандартів та рекомендацій, що застосовуються до предмета дослідження, і дію строго в межах своєї власної компетентності.
28. Усвідомлюю свій вплив і вплив своїх клієнтів на суспільство. Я дотримуюсь філософії «творити добро», а не «уникати зла».
5. ЕТИЧНА КЛЯТВА ПРОФЕСІОНАЛУ ICF:
Як Професіонал ICF, відповідно до Стандартів Етичного кодексу ICF, я визнаю і погоджуюсь дотримуватися своїх етичних та юридичних зобов’язань перед своїми коучинговими клієнтами, спонсорами, колегами та суспільством загалом. Якщо я порушу будь-яку з частин Етичного кодексу ICF, я погоджуюсь з тим, що ICF на власний розсуд може
притягти мене до відповідальності за мої дії. Також я погоджуюсь з тим, що моя відповідальність перед ICF за будь-які порушення може включати такі заходи, як обов’язкове додаткове навчання навичкам коучингу або інше навчання, позбавлення членства ICF та/або моєї Сертифікації ICF.
Прийнято Радою директорів ICF Global у вересні 2019 року
Додаткові посилання:
- Розуміння та міркування з етики (ICE) за посиланням
- Процес перевірки етичної поведінки за посиланням
- РЄ курс з Етики за посиланням
- Усі ресурси з Етики в ICF за посиланням
- Авторство тексту в оригіналі (англійська мова) належить ICF
- Переклад на українську належить Coaching.Up